פירים בבניינים למעליות

תכנון וביצוע בניין למגורים מתחיל בדרך כלל מסביב לחללים שיימשו לתנועת מעליות, כאשר חללים אלו נקראים פירים ברבים או פיר ביחיד. החללים הללו עוברים לאורך הבניין כולו. קירות הפירים הם עבים וחזקים ומשמשים גם כחיזוק ותמיכה לבניין כולו. כבר בשלב תכנון הבניין חברות ומהנדסים המתמחים בהקמת מעליות מייעצים לאדריכלים על פירי המעליות שיידרשו בהמשך להקמת המעליות עצמן.

פיר המעלית כולל גם חדר מכונות גדול בו יותקנו מנוע המעלית והגיר המניעים אותה. חדר המכונות מכיל תשתית חשמל מתאימה ובנוסף גם מקום לגנרטור שימשיך להפעיל את המעלית גם בעת נפילות מת או הפסקות חשמל.

פיר המעלית צריך להיות אטום לכניסת זרמי אוויר ולחלחול של מים, לכן מושם בו דגש על איכות חומרים וביצוע עבודות על ידי קבלני איטום מנוסים ומוסמכים. פיר המעלית נבנה תוך חשיבה על בידוד אקוסטי וצמצום רעש. חדר המעליות מייצר רעש רב, בידוד הרעש משאר חלקי הבניין ובתי המגורים חשוב ביותר על מנת להבטיח לדיירי הבניין שקט ואיכות חיים.

 תקרה למעליות

החלפת תקרה ופנלים במעליות

החלפת תקרה למעליות היא פעולה שגרתית שמיועדת לשמור על תקינות המעלית ועל האסתטיות שלה. תקרה למעליות אינה רק חיפוי יפה למעלית הבניין והיא משמשת גם כמשטח לתאורה ואוורור.

תקרת מעליות עשויה בדרך כלל פנלים של נירוסטה טבעית או דקורטיבית אשר מאחוריה ישנו חומר המשמש לבידוד ולמניעת רעש. מעל התקרה מותקנים מפוחים איכותיים לאוורור והיום ישנם מפוחי אוורור שקטים ויעילים במיוחד. בנוסף מכילה התקרה את מערכת התאורה של המעלית, אלה הם גופי תאורה המשולבים בפנלים בדרך כלל. מעליות מודרניות עושות שימוש בתאורה לד על מנת לחסוך בחשמל ולהקנות מספיק תאורה ואווירה מתאימה בחלל. בנוסף מותקן במעלית גוף לתיאורה בחירום שיידלק אוטומטית בעת הפסקות חשמל.

מחפשים חברה מנוסה וותיקה לשיפוץ וחידוש פנים למעליות? בחברת המרטון  G תוכלו למצוא פתרונות לתיקון והחלפת תקרות למעלית הכוללים תאורה ואוורור מתקדמים. היכנסו לאתר החברה ואנו נסייע לכם למצוא את חלל המעלית המתאים ביותר לצרכים שלכם ולבניין שלכם. לחצו כאן לקבלת פרטים נוספים או צרו קשר ב – 1800-68-5555

Contact Us For Your Quote