תקני בטיחות למעליות

מעליות משמשות את כל דיירי הבניין ואורחיהם מהקומות הראשונות ועד לקומות הגבוהות ביותר. מעליות מספקות כיום הנגשה לנכים ובעלי מוגבלויות פיסית, משפחות עם עגלות, ילדים עם אופניים התמודדות עם משאות כבדים בעיקר בעת מעברי דירה ועוד.

מעליות הן אמצעי שינוע אמין, בטוח ויעיל, המיועד לעמוד בעומסים של משקלים ושחיקה לאורך זמן רב. לכן נדרשת תחזוקה רציפה המעוגנת בתקנים של התקנת מעליות ותחזוקתם השוטפת.

 

האחריות לתחזוקת המעלית ותפעולה מוטלת על בעלי הנכס או דיירי הבניין המיוצגים על ידי ועד הבניין. מעליות מוזנחות שלא עוברות בדיקות וטיפולים כל תקופה הופכות לכלי מסוכן. בכל מעלית בחלקה הפנימי מודבקת מדבקה צהובה ובה כתוב מתי בוצעה בדיקת כשירות אחרונה ועד מתי הבדיקה בתוקף. אם תוקף הבדיקה עבר מומלץ להודיע לבעל הנכס או לוועד הבית שיש לבצע בדיקת כשירות ותקינות למעלית. בדיקות אלו מבוצעות על ידי מהנדסים שקיבלו השכרה ואישור של מכון התקנים הישראלי.

תחזוקה כללית ושיפוץ של מעליות

חדר המעליות צריך להיות נקי מחומרים וציוד שאינו קשור למעלית, חדר המעליות חייב להיות סגור ולמנוע משחק וגישה של ילדים אליו. תאורת חירום במעלית ובקומות העצירה חייבת להיות תקינה ולהיבדק מפעם לפעם. אסור לשפוך מים בתוך המעלית בעת ניקיון של הבניין או של המעלית, והניקיון צריך להתבצע על ידי שימוש במטליות לחות.

שיפוץ מעליות הוא חלק בלתי נפרד מתחזוקת מעליות. לעוסקים בתחום שיפוץ מעליות אלקטרה ודגמים נוספים חובה להתייחס לכל התקנים הרלוונטיים להקמה ותחזוקת מעליות. מעלית תיקנית חייבת להיבדק על ידי בודק מוסמך אחת לחצי שנה. אם התגלתה תקלה או חשד לתקלה על ידי בודק או משתמש מזדמן יש להשבית את המעלית מיד, עד לבדיקה או תיקון על ידי טכנאי מעליות מוסמך.

מחפשים חברה מנוסה וותיקה לשיפוץ וחידוש פנים למעליות? בחברת המרטון G תמצאו את המענה המתאים לכם. היכנסו לאתר החברה ואנו נסייע לכם למצוא את חלל המעלית והעיצוב המתאים ביותר לצרכים שלכם ולבניין שלכם. לחצו כאן לקבלת פרטים נוספים או צרו קשר ב – 1800-68-5555

 Contact Us For Your Quote