הקמת שכונות ובניינים משותפים

מרבית השכונות המודרניות בעולם המערבי מתחילות בתכנון של מערך ההנדסה של הרשות המקומית או העירייה. מחלקת הנדסה יושבת ומתכננת שכונות עיריות לטווח ארוך ומצפה ליצור מרחב נוח, נעים וגם פונקציונאלי לכלל הדיירים. תכנון זה כולל בראש ובראשונה את גודל השכונה, מספר הבניינים שיוקמו בה, גובה כל בניין בקומות, מספר הדיירים לכל בניין, מקומות חניה, שטחים לפארקים גני ילדים, בתי ספר וכדומה. כבר בשלב זה יודעים כמה חניות יהיו לדיירי הבניין ולאורחים, כמה מעליות יהיו בכל בניין ועוד.

הקבלנים שזוכים במכרז להקמת הבניין או הבניינים צריכים לעמוד בקריטריונים רבים ובין היתר להציג תוכנית להקמת מעלית בבניין משותף. הקבלן המבצע יוצר קשר כבר בתחילת הפרויקט עם חברה המתמחה בתכנון התקנת מעלית בבניין משותף ואיתה יוצא לדרך.

בשלב התכנון האדריכלי של הבניין לוקחת חברת המעליות חלק בתכנון הבניין בדגש על מעלית בבית משותף, כאשר בתכנון ניתן דגש לכל צרכי הבניין והדיירים בשגרה ובעת מעברי דירה. מותאמות מעליות בגדלים ובעומסים לצרכים אלו ונבחרים הדגמים הרצויים. בבניינים גדולים המכילים מספר רב של דיירים יותקנו בדרך כלל מספר מעליות על מנת לתת מענה הולם ולספק את הפתרון הנכון גם בשעות הלחץ והעומס.

התקנת מעלית בבניין משותף

התקנת מעליות בבניין משותף

התקנת מעליות בבניינים חייבת להיעשות על ידי חברה מקצועית ומנוסה בתחום. מכיוון שמעליות עומדות בעומסים ונושאות בני אדם וציוד בכל שעות היממה, הן חייבות לעמוד בתקנים ואישורים של מכון התקנים הישראלי. מעליות לבניין מודרני מתוכננות כחלק מהבניין והתשתית המרכזית בו, הן יקרות מאוד ונתונות לשחיקה ועומסים ולכן חשוב שיבוצעו מהחומרים הטובים ביותר ועל ידי צוותים מנוסים.

מחיר מעלית לבניין יכול לנוע בין כמה אלפי שקלים ולהגיע עד למאות אלפי שקלים, גודל המעלית ומהירותה משפיעים באופן ישיר על המנוע והגיר המניעים אותה. מעליות שמגיעות לגבהים ומהירויות גבוהות הן אוטומטיות לחלוטין ונשלטות עלי ידי מחשבים ומערכות פיקוד ובקרה משוכללות ויקרות.

הפונים לחברות מתמחות בהקמת מעלית לבניין מחיר הוא פרמטר שיש להביא בחשבון, כחלק מהתקציב הכולל לפרויקט. יש לקחת בחשבון את הפונקציות השונות לה תידרש המעלית, חשיבות לפרטים אסתטיים ועיצוביים על מנת שהנסיעה והשהות במעלית יהיו נעימים, וכמובן בחירת חומרים מתאימים למעליות שיהיו פרקטיים ועמידים לאורך שנים.

מחפשים חברה מנוסה להתקנת מעליות בבניין משותף? בחברת המרטוןG  תוכלו למצוא פתרונות לתיקון והחלפת מעליות הכוללות שימוש בחומרים עמידים ומתקדמים שיבטיחו עמידות לשנים. היכנסו לאתר החברה ואנו נסייע לכם למצוא את חלל המעלית המתאים ביותר לצרכים שלכם ולבניין שלכם. לחצו כאן לקבלת פרטים נוספים או צרו קשר ב – 1800-68-5555

Contact Us For Your Quote